Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Škola udržitelného života: Učíme se péčí o místo okolo nás

Škola udržitelného života: Učíme se péčí o místo okolo nás

Vytvořeno: -

Naše škola se účastní programu Škola pro udržitelný život ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. a s finanční podporou SFŽP ČR.

V tomto projektu se třída G3 již téměř rok zamýšlí na tím, jakým způsobem by bylo možné aspoň trošku přetvořit k lepšímu místo okolo nás – konkrétně nedaleko gymnázia. Prostředí kolem  naší školy jsme podrobně mapovali a vytipovali místa, kde něco chybí, nebo naopak přebývá. Setkali jsme se také se zástupci organizací působících v naší blízkosti: s Mgr. Kamilou šeligovou, ředitelkou Městské knihovny Šumperk, a s paní  Janou Smrčkovou,  ředitelkou Vincentina – domova pro osoby se zdravotním postižením, který známe v těsné blízkosti našeho gymnázia pod názvem Domeček. V hlavě se nám „urodily“ cíle opravdu velké, které bychom nemohli zvládnout bez dlouhodobého plánování a bez pomoci městských úřadů (vybudování mnohoúčelově  využitelné  a člověku i přírodě přívětivé zóny na zeleném plácku u sochy), cíle střední, které by také ještě chtěly pomoc obce (odstranění ošklivého a nevzhledného pozůstatku po původním Masarykově pomníku) a cíle dosažitelné … A nechte se překvapit, co konkrétně připravujeme J

Během projektu jsme využili v rámci „cesty labyrintem“ různé nabízené aktivity: učili jsme se v Čarovném lese za Sanatorkou, stavěli jsme věže ze špejlí a marshmallownů, zkusili jsme metody místně zakotveného učení používat také na projektovém vyučování v Sobotíně, zahráli jsme si různé hry stmelující kolektiv.

Během podzimu nás ještě nějaké úkoly čekají. Tak Vám na stránky školy zase napíšeme 🙂

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *