Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Školní kolo BiO „A“ a „B“ zná svoje vítěze!

Školní kolo BiO „A“ a „B“ zná svoje vítěze!

Vytvořeno: -

Letošní školní kolo Biologické olympiády na téma „Host do domu, hůl do ruky!“ proběhlo 20. 2. 2024 v učebnách a laboratoři biologie za účasti 18ti studentů v obou kategoriích.

Studenti plnili zadání dvou teoreticko-praktických úkolů, test všeobecných biologických znalostí a „poznávačku“ rostlin a živočichů. Velmi obecně se dá říci, že největším kamenem úrazu v kategorii „B“ (první a druhé ročníky VG) byla hlavně poznávačka. Ve starší kategorii, kde soutěží třeťáci a maturanti, vidíme hlavní rozdíl v testu všeobecných znalostí a v preciznosti splnění teoretických úkolů.

Do krajského finále postupují v kategorii „B“ Lucie Drlíková (G6) se  ziskem 61 b./100 b. a Anna Vyhnálková (G5) 52,5 b./100 b., třetí nepostupové místo obsadil Patrik Michal (G6) 50b./100 b. možných.

V kategorii „A“ zvítězil Filip Vyskočil (G7) 86,5 b./100 b. před Janem Michaličkou (4.A) 77,5 b./100 b., třetí místo obsadil Vít Polášek (4.A) 62 b./100 b. možných.

Děkujeme všem studentům za přípravu a předvedené výsledky a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole, kde nás budou reprezentovat vždy dva nejlepší v každé kategorii.

Za organizátory Petr a Veronika Opekarovi

BiO24

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *