Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Školní kolo BiO kategorie „A“ a „B“ zná vítěze!

Školní kolo BiO kategorie „A“ a „B“ zná vítěze!

Vytvořeno: -

Letošní školní kolo Biologické olympiády na téma „Život není fér! aneb jak se organismy vyrovnávají s abiotickým zlem prostředí“ proběhlo 17. 2. 2023 v učebnách a laboratoři biologie i chemie za účasti 20 studentů v obou kategoriích.

Studenti plnili zadání dvou teoreticko-praktických úkolů, test všeobecných biologických znalostí a „poznávačku“ rostlin a živočichů. Velmi obecně se dá říci, že největším kamenem úrazu v kategorii „B“ (první a druhé ročníky VG) byla hlavně poznávačka. Ve starší kategorii, kde soutěží třeťáci a maturanti, vidíme hlavní rozdíl v testu všeobecných znalostí a v preciznosti splnění praktických úkolů.

Do krajského finále postupují v kategorii „B“ Filip Vyskočil (G6) se  ziskem 91 b./100 b. a Antonie Kesslerová (2.C) 68 b./100 b., třetí nepostupové místo obsadila Dorota Haušková (G5) 62,5 b./100 b. možných.

V kategorii „A“ zvítězil Aleš Janderka (4.A) 67,5 b./100 b. před Janou Žalio (G8) 61,5 b./100 b., třetí místo obsadil Jan Michalička (3.A) 56,5 b./100 b. možných.

Děkujeme všem studentům za přípravu a předvedené výsledky a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole, kde nás budou reprezentovat vždy dva nejlepší v každé kategorii.

Za organizátory Petr a Veronika Opekarovi

BiO23

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *