Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Středoškolské hry ve volejbale nenudily!

Středoškolské hry ve volejbale nenudily!

Vytvořeno: -

Po dvou Covidových letech se do naší sportovní haly vrátily tradiční soutěže, mezi které určitě patří i středoškolské hry ve volejbale. Byla zase radost podívat se na zaplněné ochozy, kde o přestávkách našim hráčům fandili i jejich spolužáci.

Soutěž měla překvapivě dobrou úroveň zvláště v kategorii děvčat, kde je vidět dobře fungující šumperský oddíl volejbalu a nutno pochválit trenéry za to, že odvádějí velmi kvalitní práci. V kategorii chlapců byla hra dravější a úderově „nabušenější“, ale o to více vznikalo technicky nevolejbalových zákroků….

Děvčata bez ztráty setu zvítězila ve všech svých čtyřech utkáních a postoupila do krajského finále, které se uskuteční v měsíci březnu v Prostějově. Cesta za vítězstvím ovšem nebyla tak snadná, jak by se zdálo z předchozí věty, ale mladé perspektivní družstvo vedené zkušenou kapitánkou si poradilo velmi dobře.

Chlapci prohráli o jediný bod v tie-breaku s družstvem VOŠ Šumperk a po dalších dvou vítězstvích skončili celkově druzí.

Vzhledem k tomu, že krajské kolo v kategorii chlapců pořádá právě naše škola je velmi pravděpodobné, že je ještě uvidíme v boji s ostatními krajskými týmy. Toto družstvo sestavené z hráčů navštěvujících „sportovky“ vydalo ze sebe maximum, ke kterému přispěla netradičním vedením koučka Veronika Opekarová. Ta znalá mužské mentality, bez problémů dovedla vydolovat ze svých svěřenců herně to nejlepší.

Děkujeme všem reprezentantům školy za účast a předvedené výkony a přejeme úspěch v krajském kole.

Petr Opekar

Naši volejbalisté a volejbalistky

výsledky volejbal 2022

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *