Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Tercie na fyzikální exkurzi

Tercie na fyzikální exkurzi

Vytvořeno: -

Na konci minulého týdne jsme pro žáky G. 3 přichystali dva dny plné fyzikálních exkurzí na zajímavá místa Moravskoslezského kraje.

Ve čtvrtek 11. 4. 2024 dopoledne jsme navštívili Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici. Zde byl pro žáky mimo připraven vzdělávací program Fenomén automobil, který se věnoval vzniku a rozvoji automobilového průmyslu ve světě i v daném regionu.

Po prohlédnutí interaktivní výstavy v muzeu jsme se rozhodli využít krásného počasí a vydali jsme se pěšky přes rozhlednu Bílá hora do nedalekého Štramberku, kde jsme navštívili známou věž Trúba i jeskyni Šipku.

Po povinném nákupu štramberských uší jsme vyrazili strávit noc na nedalekou chatu Svinec, kde nás okouzlil krásný západ slunce.

Páteční dopoledne jsme strávili na pobočce ČHMÚ v Ostravě, kde si pro nás místní pracovníci připravili dvouhodinový program, během něhož jsme se dozvěděli vše o předpovědi počasí, o znečištění a ochraně ovzduší a také o hydrometeorologii. Navštívili jsme venkovní měřící stanoviště a podrobně se seznámili se všemi používanými přístroji jak z doby minulé, tak z doby současné.

Po pauze na oběd ve Forum Nová Karolina jsme se přesunuli do Malého světa techniky U6 v Dolních Vítkovicích, kde jsme v průběhu odpoledne prozkoumávali jednotlivé interaktivní exponáty všech šesti sekcí, do kterých je výstava rozdělena.

Doufám, že si žáci odvezli spoustu nových poznatků a zážitků. 

Gabriela Zatloukalová

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *