Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Týden praktické chemie

Týden praktické chemie

Vytvořeno: -

Jakožto žákům druhého ročníku se nám naskytla příležitost přiblížit si chemii v praxi, a to v týdnu praktické chemie. Během tohoto týdne jsme si zahráli na skláře, destilací s vodní parou jsme izolovali limonen z pomerančové kůry, připravovali rumovou esenci, zjišťovali tvrdost vodovodní vody ve škole i minerální vody a navštívili jsme ostravskou vysokou pec.

Budoucím chemikům se naskytla příležitost nahlédnout na přírodovědeckou fakultu v Olomouci a jejich katedru analytické chemie, kde jsme si mohli dokonce vyzkoušet práci v laboratoři, a to při zjišťování obsahu kofeinu v čaji a kávě. Což vzbudilo největší nadšení, jakožto naše nejbližší budoucnost, ale i jako náhled a přístup k nejmodernějšímu vybavení. Dokonce  jsme si i ukázali, kde by budoucí chemik mohl najít své uplatnění a to například v šumperské vodohospodářské společnosti.

Na závěr jsme si svůj zápal do chemie ověřili pokusy s ohněm a to v podobě malby ohněm, bengálským ohněm nebo například peklem ve zkumavce, ale neopomněli jsme ani sloní zubní pastu. Myslím si, že to byl úžasný týden pro nás všechny, který nám přinesl spoustu nového.

Zuzana Pavlíková, 2.C

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *