Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Vánoční školní volejbalový turnaj zná vítěze!!!

Vánoční školní volejbalový turnaj zná vítěze!!!

Vytvořeno: -

Ve středu 20. 12. 2023 se uskutečnil v naší tělocvičně 17. ročník „Školního volejbalového turnaje smíšených třídních kolektivů „.

Do turnaje se přihlásilo opět rekordních 16 družstev a bylo odehráno celkem 42 zajímavých utkání. Nejprve se hrálo ve skupinách po čtyřech na dva hrané sety do dvaceti bodů bodů. Z každé skupiny postupovalo nejlepší družstvo přímo do čtvrtfinále, družstva na druhém a třetím místě si to rozdala o postup v osmifinále. Dále již postupovali pouze vítězové. Poražení semifinalisté bojovali o 3. místo.

Celkem překvapivě zvítězilo družstvo 2.A, které sice nepředvedlo moc volejbalových prvků, ale potvrdilo, že i bez smečařského úderu kolektivním pojetím hry a bojovným pohybem se dá i vyhrát, protože volejbal se nehraje na krásu, ale na body. Myslím, že pokud v hodinách Tv vylepší svůj volejbalový potenciál, budou příští dva roky k neporažení….

Druhé místo obsadila oktáva, která měla nejzkušenější družstvo, ale bohužel emoce byly leckdy silnější než výkon.

Třetí místo si zaslouženě odnáší lonští finalisté z 3.B, kteří se ve skupině pomalu rozehřívali, ale v osmifinále již nabrali ztracené sebevědomí a možná ukázali i nejlepší fyzickou kondici.

Bramborové medaile patří týmu 3.A, která disponuje mnoha zajímavými hráči a pokud vylepší komunikaci na hřišti budou nepříjemnými soupeři i za rok.

Děkuji všem zúčastněným za pomoc při organizaci, rozhodování i zapisování jednotlivých utkání a budu se těšit na další již 18. ročník.

Přesto si připomeňme motto Jacka Londona, pro které tento turnaj pořádáme: „Podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné.“

Za organizátory Petr Opekar, Veronika Opekarová a Milan Polášek

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *