Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Vánoční školní volejbalový turnaj zná vítěze!!!

Vánoční školní volejbalový turnaj zná vítěze!!!

Vytvořeno: -

Ve středu 21. 12. 2022 se uskutečnil v naší tělocvičně 16. ročník „Školního volejbalového turnaje smíšených třídních kolektivů „.

Do turnaje se přihlásilo opět rekordních 16 družstev a bylo odehráno celkem 42 zajímavých utkání. Nejprve se hrálo ve skupinách po čtyřech na dva hrané sety do dvaceti bodů bodů. Z každé skupiny postupovalo nejlepší družstvo přímo do čtvrtfinále, družstva na druhém a třetím místě si to rozdala o postup v osmifinále. Dále již postupovali pouze vítězové. Poražení semifinalisté bojovali o 3. místo.

Zvítězilo družstvo 4. A, kterému se podařilo zúročit trénink z hodin Tv a díky nejvyrovnanějším výkonům zaslouženě zvítězilo. Druhé místo patří bojovnému týmu 2.B se skvělou Aničkou Boháčovou, která společně s Honzou Bartoněm (4.A) patřila k nejlepším a nejbojovnějším hráčům celého turnaje.

Boj o třetí místo zvládla lépe favorizovaná G7 před třídou 3.B, které více než síly fyzické došla spíše síla morální…

Obecně byla soutěž velmi vyrovnaná a především všechny týmy prvních ročníků ( 1.A, 1.B) mají na to, aby se již v dalších ročnících dostali nejen do čtvrtfinále, ale třeba i do nejlepší čtyřky.

V každém případě je nutno dodat, že tento rok měla hra opět výbornou úroveň, hra probíhala ve sportovním duchu bez urážek a vulgarit a především, a toho si cením nejvíc, bez vážnějších zranění (pouze jeden prst)!!!

Myslím si, že tak bylo více než naplněno motto Jacka Londona, pro které tento turnaj pořádáme:

„Podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné.“

Děkuji všem zúčastněným za pomoc při organizaci, rozhodování i zapisování jednotlivých utkání a budu se těšit na další již 17. ročník.

Za organizátory Petr Opekar, Veronika Opekarová a Milan Polášek

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *