Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » OSM STATEČNÝCH

OSM STATEČNÝCH

Vytvořeno: -

dorazilo v sobotu 30. dubna 2022 na Přebor G Šumperk v (rapid)šachu = partie 2x15min+3s/tah.

Prázdná budova byla vhodnou kulisou pro soustředěné výkony hráčů.
Klid narušil jen nečekaný přílet zbloudilého čmeláka v 10:37 h.
Ten se otevřeným oknem učebny 367 úspěšně a rychle vytratil.

O vítězi rozhodla partie 3. kola, ve které papírový favorit Vojta Vodák trochu nečekaně prohrál s Ondrou Jírů. Tomu se tak otevřela cesta ke zlatu, i když ještě tři další kola musel vydržet a nezaváhat.

Po 6 odehraných kolech skončil turnaj jasným rozdělením míst na bedně = o jeden bod za druhým Vojtou byl třetí Matěj Bebčák.

Čtyři další: Tomáš Re, Aleš Matějíček, Markéta Nedomová a Valentýna Marie Marešová pak vybojovali shodně po 2 výhrách. Jen o jeden bod méně uhrál  Jakub Suchánek.

Všem osmi příznivcům královské hry děkuji za prokázanou bojovnost, žádná partie totiž neskončila remízou.

Díky Nadačnímu fondu si všichni odnesli i věcné ceny.

Na turnaj naváže 12. a 17. 5. 2022 okresní Přebor škol v šachu družstev. Hodně zdaru!

jVo

Komentáře

 1. Markéta napsal:

  Bylo super si po delší době zahrát zase turnaj a ještě k tomu naživo. Bohužel můj výkon byl tedy dosti katastrofální (den smolař), ale přece nejde jen o to vyhrát, ale zúčastnit se, 😉. Navíc jsem zřejmě nebyla jediná, kdo byl trochu mimo (rošáda s dámou, výměna bílého pěšce na konci šachovnice za černou dámu, mnoho vtipných situací s dotčeno taženo, záměny krále za střelce, … a bylo toho zřejmě i více, jenže to jsem neviděla). Překvapilo mě, že se nezúčastnilo více lidí, povětšinou zrovna ti, které jsem tam skoro nejvíce očekávala. Takže výzva pro ty kdo nebyli: Přijďte příště taky, krom šachů tam zažijete při některých partiích i kopu srandy.

 2. Jírů Ondřej napsal:

  Skvělé konečně další turnaj. Děkuji všem šachistům, kteří dorazili, je super vidět další nové tváře za šachovnici. Přeji vám hodně šachových úspěchů. Můj výkon byl konečně po dlouhé době velice dobrý, pouze v prvním kole mi trochu teklo do bot,ale nakonec jsem po chybě soupeřky partii dotáhl do vítězného konce. Klíčový zápas 3 kola byl vyrovnaný.V přechodu do koncovky jsem byl rychlejší a našel lepší tah , soupeř zazmatkoval a udělal klíčovou chybu a partii tím prohrál. Po tomto zápasu jsem věděl, že cesta k titulu otevřená . Samozřejmě to chtělo udělat v dalších třech partiích, co nejméně chyb. To se mi povedlo a stal jsem se po právu vítězem turnaje.

 3. Vojtěch Vodák napsal:

  Také děkuji za povedený turnaj, moc jsem si ho užil. Všechny partie byly velmi zajímavé, hlavně s Ondrou Jírů jsme ve 3. kole dost bojovali, ovšem jeho úžasně postavený kůň a převaha jak ze začátku na královském křídle, tak posléze i na dámském mě nakonec dostala do kolen a já musel uznat porážku. 🙂 Nejvíce jsem se však zapotil při partii s Valentýnou Marií Marešovou, která v (mé) poslední minutě dokázala postavit nádhernou a téměř neproniknutelnou obranu. Nebýt třívteřinového bonusu za tah, dopadla by partie úplně jinak a já bych odešel s padlým králem na šachovnici. 🙂

  Nakonec bych chtěl ještě poděkovat všem, kteří se zúčastnili, za krásné partie a přátelskou atmosféru, ve které se nesl celý turnaj. Šachům zdar!

 4. Matěj Bebčák napsal:

  Moc děkuji za povedený turnaj. Bylo to fajn po delší době.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *