Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Vzdělávací kurz pro instruktory Go

Vzdělávací kurz pro instruktory Go

Vytvořeno: -

Během posledního březnového víkendu proběhl přímo ve škole vzdělávací kurz pro naše garanty (učitelé) a instruktory (studenti a absolventi) adaptačních kurzů Go.

Se vzděláváním v zážitkové pedagogice máme ve škole dlouhodobé zkušenosti, ale tentokrát jsme se rozhodli, že to zkusíme udělat trošku „jinak“. Domluvili jsme si vzdělávání Metodika adaptačních kurzů od těch nejpovolanějších. Celým víkendem nás provedli 3 lektoři z Prázdninové školy Lipnice. Tato organizace s více než 30 letou praxí se dá považovat za jednoho z hlavních autorů zážitkové pedagogiky u nás.

Kromě skvělých lektorů se nám podařilo také najít vhodný termín a díky tomu se celého vzdělávání zúčastnilo 90% všech aktuálních instruktorů (25 účastníků + 3 učitelé).

Obsahem bylo takřka vše, co dělá z dobrého kurzu skvělý. Tedy metodika zážitkové pedagogiky, dramaturgie, reflexe, programové prostředky, ukázky konkrétních programů, tipy a triky a mnoho dalšího. Bylo úžasné sledovat, kolik dobrého se dá během jednoho víkendu stihnout. Věříme, že tento kurz trošku více nasměřuje přemýšlení o přípravě adapťáků směrem, který začíná od cílů a záměrů a následně k nim hledá vhodné programy.

V neposlední řadě nám lektoři program dobře prokládali zážitky, kdy jsme si různé programy sami na sobě vyzkoušeli. Věřte tomu, že tato skupina si opravdu hrát umí!

Těšíme se, jak se bude Go v budoucnu dále rozvíjet, ale jedno víme již teď. Naše adapťáky snesou ta nejpřísnější měřítka, což nám potvrdili i zkušení lektoři z PŠL, kteří byli nadšení z rozsahu a kvality našich kurzů Go.

Pro inspiraci sdílíme POSLÁNÍ Prázdninové školy Lipnice, které nás opravdu oslovilo:

Posláním Prázdninové školy Lipnice je náročnými výzvami motivovat a mobilizovat v člověku odvahu a tvořivost, které jsou nezbytné pro aktivní nabývání zkušeností. Podporujeme takovou zkušenost, která vede k pozitivní změně, nárůstu sebevědomí a odpovědnému přístupu k vlastnímu životu, druhým lidem a světu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *