Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » YPEF – místní kolo ovládli naši studenti

YPEF – místní kolo ovládli naši studenti

Vytvořeno: -

Účast našich studentů z vyššího i nižšího gymnázia v přírodovědné soutěži „Mladí lidé v evropských lesích“ se již stala tradicí. Letošní místní kolo se konalo v Loučné nad Desnou v budově tamější lesní správy. Soutěžící museli své znalosti o lesnictví prokázat v testu a v poznávačce. Kromě stromů, bylin, živočichů či hub poznávali také nástroje, které jsou pro lesníka při práci v lese nezbytné.

Naše dvě družstva středoškoláků neměla v soutěži soupeře z jiné školy, proto se o vítězství utkala pouze mezi sebou. Na první příčce, se ztrátou pouze 3 bodů z celkových 60, se umístil tým ve složení: Pavla Šimová (G5), Alena Kubíčková (G5) a Filip Vyskočil (G5). Na druhém místě skončili: Jana Žalio (G7), Aleš Janderka (3.A) a Filip Sedláček (3.C).

V mladší kategorii jsme také postavili dvě družstva. Konkurencí byly dva týmy z Javorníku a jeden z Libiny. Náš dívčí tým ve složení: Martina Pospíchalová (G2), Kateřina Prečová (G2) a Nikola Ščučková (G2) obsadil celkové druhé místo. Vítězství získal náš chlapecký tým ve složení: Vojtěch Macek (G1), Zdeněk Pospíšil (G2) a Jiří Matějka (G2).

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a vítězným týmům gratuluji k postupu do dalšího kola!

Za komisi biologie Lucie Grozmanová

Vítězové NG                                             Vítězové VG

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *