Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Za francouzštinou do Montpellier

Za francouzštinou do Montpellier

Vytvořeno: -

Dvakrát jsme museli zájezd do Francie kvůli Covidu odložit, napotřetí se nám konečně podařilo vyjet. V termínu od 10.do 16.října se skupina francouzštinářů ze třetích a čtvrtých ročníků vydala na jazykově-poznávací pobyt do francouzského Montpellier.  Doplněni studenty z pražského Malostranského gymnázia jsme na jihu Francie strávili týden plný slunce, zážitků a hlavně – zdokonalování se v jazyce. Nešlo totiž o čistě poznávací zájezd, i když významná historická místa jsme rozhodně neopomněli (Pont du Gard, Arles, Avignon a jeho papežský palác).  Dopolední čtyřhodinová výuka francouzštiny ve škole a ubytování v rodinách, kde studenti mohli nahlédnout do způsobu života Francouzů, ochutnat něco z jejich kuchyně, ale hlavně konverzovat, byly rozhodně největším přínosem zájezdu.

A jak pobyt hodnotí sami studenti ?

Dominika Marečková (4.C)

Přineslo mi to sebevědomí v tom smyslu, že se nebojím mluvit v cizí zemi cizím jazykem. Naučila jsem se spoustu nových slovíček, byl to výstup z mé komfortní zóny. Ubytování v rodině bylo super, paní se mnou hodně mluvila a byla moc trpělivá.

Anežka Kocůrková (3.C)

Jsem si jistější v přízvuku a nebojím se mluvit. Bydlela jsem u skvělé paní, kterou bych ráda ještě někdy navštívila.

Anička Venosová (3.C)

Byl to skvělý zážitek, nikdy jsem ve Francii nebyla. Hrozně se mi líbila ta architektura. Rodina byla super, paní byla strašně milá a dobře vařila.

Zk.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *