Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Zlatý list – 1. místo našich nejmladších

Zlatý list – 1. místo našich nejmladších

Vytvořeno: -

V úterý 3. května se v parku u Vily Doris konala týmová biologická soutěž pro žáky nižšího gymnázia ZLATÝ LIST. V minulých letech jsme díky vynikajícím mladým biologům mnohokrát uspěli a i letos po covidové pauze se sešlo mnoho zájemců, kteří chtěli prověřit své znalosti z entomologie, ornitologie, botaniky, zoologie, dendrologie a ochrany přírody.

V mladší kategorii (prima) za nás soutěžily 2 šestičlenné týmy a oba se umístily na pomyslných stupních vítězů. Suverénně nejlepšího výkonu dosáhlo družstvo s názvem KOBLÍŠCI ve složení: Viktor Kožuškanič, Vojtěch Macek, Berenika Rýznarová, Jáchym Mikuláš, Eduard Ficek a Denisa Makešová. Ze 150 možných bodů se jim podařilo získat 136,5 bodu. Tímto výsledkem naši porazili družstvo z 5. ZŠ téměř o 30 bodů a právem si zasloužili nejen vítězství v místním kole, ale také postup do krajského kola. Na třetím místě skončili VIDLÁCI (Sára Hubaczová, Kateřina Hřebíčková, Barbora Smékalová, Ema Janů, Ema Smoluchová, Vanda Sojková).

Ve starší kategorii (sekunda – kvarta) nás reprezentovaly dokonce 4 týmy. Nejlepšího výkonu a celkového druhého místa dosáhlo družstvo s názvem BRAMBŮRKY s.r.o. složené ze žáků sekundy (Jaromír Černohous, Jiří Matějka, Martina Pospíchalová, Josef Turek, Tereza Bartošová, Zdeněk Pospíšil), na třetím místě skončily BUCHTY (sekundáni – Matyáš Koutný, Matěj Heiser, Daniel Štolc a kvartáni – Dorota Haušková, Patrik Michal, Lucie Drlíková).

Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci školy a vítězům mladší kategorie přeji úspěch v krajském kole v Olomouci.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *