Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Filip Vyskočil přivezl stříbrnou medaili z mezinárodní soutěže EOES (European Olympiad of Experimental Science)!

Filip Vyskočil přivezl stříbrnou medaili z mezinárodní soutěže EOES (European Olympiad of Experimental Science)!

Vytvořeno: -

Filip Vyskočil (G6) byl vybrán do „A“ týmu ČR na základě dlouhodobých výsledků z krajských a republikových soutěží v biologii a geologii. Jak sám popisuje svoji první zahraniční zkušenost si můžete přečíst v jeho vlastním příspěvku.

Filipovi blahopřejeme a držíme mu palce i v dalších soutěžích, které ho letos ještě v měsíci červnu čekají (Republikové finále SOČ a Národní kolo ekologické olympiády).

EOES (European Olympiad of Experimental Science) je mezinárodní olympiáda tříčlenných týmů se zaměřením na biologii, chemii a fyziku. Tento rok se soutěže zúčastnilo celkem 45 týmů z 23 evropských zemí. Každý člen týmu měl na starost jeden obor. Pro mě to byla biologie.
Letos se soutěž konala v Lotyšsku, v Rize, kde jsme strávili osm dní. Během nich jsme měli v laboratoři vypracovat dva úkoly, a na každý z nich byl časový limit 4 hodiny. Podrobné otázky a informace lze nalézt na tomto odkaze:
https://eoes2023.rsu.lv/tasks
Součástí týmu jednotlivých zemí byli také tři mentoři (za každý obor), kteří připravovali překlad úkolů do rodného jazyka.
Vyhodnocení neprobíhá způsobem, jak jsme zvyklí u našich soutěží. Jsou zde tři pásma – zlaté, stříbrné a bronzové. Do těch je každý tým zařazen podle celkového pořadí. Většina týmů dosáhla bronzového pásma, nám se podařilo „dobýt“ pásmo stříbrné a to těsně od zlaté mety. Celkově jsme se umístili na 11. místě.
V týmu jsme se seznámili až na letišti, a proto jsme se museli velmi rychle sehrát. K úspěšnému dokončení soutěže je kromě vědomostí rovněž zásadní rozdělení úkolů, týmový duch a organizace. Myslím, že jsme do toho všichni dali maximum a s výsledkem jsme velmi spokojení. ☺
Byla to pro mě obrovská zkušenost a největší odměnou byla možnost tuto zemi s nádhernou přírodou navštívit.

Filip Vyskočil

Filip (vlevo) a jeho kolegové reprezentující ČR.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *