Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Historické vítězství našich biologů v Národním kole Ekologické olympiády!

Historické vítězství našich biologů v Národním kole Ekologické olympiády!

Vytvořeno: -

Ekologická olympiáda je tradiční celostátní soutěž středoškoláků zaměřená na porovnání znalostí a dovedností v oblasti ekologie, ochrany přírody a péče o životní prostředí. Klade důraz na praktické využití znalostí a dovedností při řešení konkrétních problémů a na rozvoj týmové spolupráce.

Pořadatelem Ekologické olympiády je Český svaz ochránců přírody (ČSOP), spoluvyhlašovatelem  je každoročně  Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Naše družstvo ve složení Vojtěch Vyskočil (3.A), Filip Vyskočil (G4) a Ondřej Hrubý (3.A) dosáhlo vynikajícího výsledku a po loňské účasti, kde teprve sbíralo zkušenosti, výrazně ovládlo letošní 26. ročník Národního kola Ekologické olympiády!

Národní kolo proběhlo distančně ve dnech  9. – 11. června. Součástí soutěže byl test, poznávání přírodnin i obhajoba praktického úkolu. Zvláštním úkolem pro všechny účastníky bylo napsat detektivní příběh na téma: Globální klimatická změna v Krkonoších.

Se všemi záludnostmi soutěže se naše družstvo, které si dalo název Endemiti, bezpečně vyrovnalo a největší náskok si vypracovalo především v poznávačce přírodnin, kde jasně svoji konkurenci převálcovalo.

Děkujeme chlapcům za skvělou reprezentaci školy a přejeme jim další úspěchy v podobných soutěžích, protože Vojtěch i Filip Vyskočilovi patří mezi špičku v republikových soutěžích a olympiádách v geologie i biologie. Doménou Ondřeje Hrubého je zase chemie.

Za komisi biologie Petr Opekar

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *