Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Ekologické aktivity » Postup do Národního kola EO, aneb „Začalo to testem a skončilo pozitivně!“

Postup do Národního kola EO, aneb „Začalo to testem a skončilo pozitivně!“

Vytvořeno: -

Naše družstvo ve složení Vojtěch Vyskočil (3.A), Filip Vyskočil (G4) a Ondřej Hrubý (3.A) obhájilo svoje loňské pozice a podruhé za sebou se probojovalo do Národního kola Ekologické olympiády!

Jak vidí sami účastníci průběh krajského kola si můžete přečíst v následujícím příspěvku.

Začalo to testem a skončilo pozitivně!

Letošní kolo Ekologické olympiády se konalo v duchu hospodaření s vodou a to v oblasti domácnosti a zahrady. S nadšením jsme tedy tuto výzvu přijali a jako tým pod názvem „Zemědělství“ jsme se pustili do práce.

V sobotu 17. dubna jsme se utkali s dalšími šesti týmy Olomouckého kraje. Nejdříve jsme absolvovali test s poznávačkou přírodnin. Tato část byla organizována centrálně, avšak vyhodnocení probíhalo na úrovni krajů. Za test jsme získali 23 bodů a za poznávačku 19,5 bodů. 

Po dvou týdnech nám přišlo zadání praktické části a začali jsme se zpracováváním závěrečné prezentace. V naší práci jsme se zabývali navrhováním adaptačních opatření pro starou budovou a její pozemek, aby bylo dosaženo co nejlepšího hospodaření s vodou. Napadlo nás třeba využití anaerobního separátoru místo klasické biologické čističky odpadních vod a pro zahradu jsme vymysleli vytvoření rybníčku s mokřadem včetně vysazení původních druhů. Dále jsme se zabývali edukačními prvky, které by bylo možné umístit jak do budovy, tak ven. Ve středu 5. května se pak konala obhajoba. Celkem jsme za praktickou část vybojovali 35 bodů. 

Pozorní čtenáři tedy už teď vědí, že náš celkový bodový zisk činil 77,5 bodů. To nás tedy vyneslo na 1. místo okořeněné postupem do národního kola, které se bude konat na začátku června opět v online prostoru.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *