Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Přivezli jsme bronzové medaile z národního kola Ekologické olympiády!

Přivezli jsme bronzové medaile z národního kola Ekologické olympiády!

Vytvořeno: -
Ekologická olympiáda patří mezi tradiční přírodovědné soutěže, která prověřuje znalosti a dovednosti především v oblastech biologie, ekologie a ochrany přírody.
Jedná se o soutěž tříčlenných týmů – v našem složení: Filip Vyskočil (G6), Jan Michalička (3.A) a Ondřej Jírů (G7). Jelikož se nám podařilo ovládnout krajské kolo, ve kterém jsme se zabývali ochranou čápa černého (od toho název našeho týmu Ciconia, tedy latinsky čáp), nás čekalo kolo národní, kterého je ovšem šumperské Gymnázium každoročně součástí.
Národní kolo letošního 28. ročníku, jehož tématem byla Druhová ochrana, se konal ve Spáleném Poříčí, malém sympatickém městečku v Plzeňském kraji. Musíme konstatovat, že kvalita našich soupeřů byla značná, a proto jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché.
První soutěžní den jsme strávili v Zoo a Botanické zahradě města Plzně, kde jsme plnili první terénní část a dokonce jsme měli možnost nahlédnout do zázemí samotné zoo. Druhý den jsme si lámali hlavu nad nelehkými testy a plnili jsme druhou terénní část ve Spáleném Poříčí. V sobotu, tedy třetí den, jsme navštívili v rámci exkurze zajímavou lokalitu v CHKO Brdy a poté následovalo vyhlášení výsledků, které nám sdělila odborná porota. Školní rok 2022/23 jsme zakončili krásným 3. místem z 15 zúčastněných týmů národního kola.
Za Filipa, za Ondru a vlastně celý náš tým Jan Michalička

Komentáře

  1. Jana Pospíšilová napsal:

    Jsem na vás pyšná a gratuluji! Teta Jana Pospíšilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *