Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Výrazná stopa našich studentů v celostátním finále soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích

Výrazná stopa našich studentů v celostátním finále soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích

Vytvořeno: -

Ve dnech 15. a 16.9.2021 se v Kostelci nad Černými lesy uskutečnilo prezenčně Celostátní finále soutěže družstev YPEF – Mladí lidé v evropských lesích. Naše gymnázium reprezentovaly 2 týmy, které vyhrály oblastní kolo. To se uskutečnilo ještě on-line na konci loňského školního roku. Náplní soutěže jsou znalosti z oblasti botaniky, zoologie, dendrologie, dřevařství, těžby, dendrometrie, pěstování lesa a hospodářská úprava lesů. Studenti museli poznat nejen přírodniny, ale i stroje a nástroje, se kterými se v lese pracuje.

V celostátním kole navíc soutěžily společně obě kategorie (ZŠ/ NG a střední školy). Obtížnost byla ještě navýšena tím, že znalostní test byl v angličtině a rovněž prezentace, kterou si studenti museli připravit dopředu na téma: Is it possible to use introduced tree species in forest regeneration? What are the benefits and risks?, prezentovali v angličtině.

O to cennější je v nabité konkurenci 18-ti družstev celkové 3.místo našich „mladších“ – Filip Vyskočil, Pavla Šimová, Alena Kubíčková (všichni G5)  a výborné 5.místo našich „starších“ – Vojtěch Vyskočil, Ondřej Hrubý (oba 4.A). Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *