Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Nová tvář našeho webu

Nová tvář našeho webu

Vytvořeno: -

Vážený čtenáři,
milí žáci, vážení rodiče,

pokud jste pravidelnými návštěvníky našeho školního webu, určitě jste zaznamenali jeho proměnu. Starý web – pro připomenutí –

fungoval již asi 8 let. Jeho design byl jednoduchý, to však bylo jeho předností. Mnoho lidí, se kterými jsem mluvil, jej chválilo pro přehlednost a snadné hledání požadovaného obsahu.
Vše se ale vyvíjí. Ne jinak tomu je s internetem. S oslavou výročí školy a jejím vstupem do nové stovky let jsme si řekli, že i naše webové stránky by měly tuto skutečnost odrážet. Navíc jsme byli ke změně přinuceni měnící se legislativou, která stanovila požadavek, aby internetové stránky organizací, které provádějí výkon státní správy, splňovaly tzv. přístupnost veřejnosti. Tedy – webové stránky musí být postavené na strojově čitelných kódech a zveřejňované materiály musí být formátované tak, aby je mohly přečíst i osoby zdravotně hendikepované.

Náš nový web výše uvedené splňuje. Stránky vznikaly v posledních dvou měsících a velké poděkování zaslouží pánové Josef Jílek a Karel Měšťánek, kteří nesli hlavní tíhu celého přerodu. Vás – čtenáře webu – prosím o jistou míru shovívavosti, neboť některé pasáže a stránky webu stále ještě doplňujeme novým obsahem.

Na závěr bych chtěl webu popřát dvě hlavní věci. Jednak mu přeji to, čím se vyznačoval i starý školní web – tedy aby měl hodně přispívatelů a článků, zkrátka – aby náš web nabízel neustále nové a nové informace, fotky ze života školy, ohlédnutí za školními akcemi. A druhé přání je, aby náš web měl hodně čtenářů, kteří na našich stránkách vždy najdou to, co hledají.
Milan Maceček

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *