Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Bronzové medaile z Mistrovství České republiky v silovém čtyřboji jsou v Šumperku!

Bronzové medaile z Mistrovství České republiky v silovém čtyřboji jsou v Šumperku!

Vytvořeno: -

Po Covidové dvouroční pauze a loňské absenci, kdy se nepodařilo ani sestavit konkurence schopný tým, jsme se vrátili na soutěž, kde již mnoho let patříme mezi absolutní špičku v kategorii dívek. I v kategorii chlapců jsme v minulých letech získali množství medailí, ale zde je v současnosti konkurence tak velká, že medaile visí opravdu vysoko.

Karviná 30. – 31. 3. 2023

Mistrovství České republiky v silovém čtyřboji je dvoudenní soutěž, ve které se týmy musí vypořádat nejen s konkurencí, ale především s neuvěřitelnou atmosférou, kde v jedné tělocvičně závodí a současně se pohybuje na 200 závodníků, trenérů, rozhodčích a fanoušků. V prostředí, kde neslyšíte vlastního slova, je pak velmi těžké se soustředit na vlastní výkon a o emoce všeho druhu není nouze.

Všechna naše děvčata se setkala s podobnou atmosférou poprvé, ale vzhledem k tomu, že mají svoje zkušenosti z atletiky, gymnastiky nebo basketbalu byla velmi odolná a závod zvládla skvěle.

Čtvrtek večer (18.15 hod.) jako poslední přicházíme na úvodní disciplínu hod plným míčem 3 kg. Naše nejhorší disciplína…. soupeřky mají slušně odházeno. Áďa hází 10 metrů a zlepšuje se téměř o 150 cm, Kája 953 cm, Emma 948 cm a Maruška 836 cm…. získáváme 0 25 bodů více než na krajském kole a jdeme do druhého dne z 6. místa.

Pátek ráno…. začínáme šplhem, který patří mezi naše nej! Kája si rozsekla v prvním pokusu nárt….druhý pokus přes 6 s. Ostatní naše děvčata se zhoršují o tři desetinky a více…. Co jsme na hodu získali je pryč.

Trojskok snožmo… Maruška dvakrát 800 cm! Vítězství v disciplíně a druhé místo v historických tabulkách! Kája +30 cm od svého maxima, Áďa a Emma potvrzují svoje osobáky.

Leh sedy… celková první dvě místa už jsou daleko… přes dvacet bodů se dohnat nedá a zezadu ještě tlačí soupeřky. Technicky dobře, odečty minimální, kýžených 180 bodů je tam!!! Navíc Áďa s 62 opakováními je celkově stříbrná! Na druhé místo scházelo pouhých 7 bodů.

Úleva i radost přichází!

Marie Štoplová (2.A) celkové 5. místo 232b., Emma Suchanová (1.A) 11. místo 222 b., Adéla Osladilová (G7) 14. místo 221b., Karolína Juránková (G6) 179bodů.

Na závěr nutno dodat, že z 15 dívčích družstev hned 7 je ze škol, které se specializují na silový výcvik i bojová umění. Policejní školy MV, ochrana majetku a osob a další. Pro nás gymnazisty je zajímavým zjištěním, že těchto specializovaných škol je v ČR celkem 23.

Děkuji děvčatům za skvělou reprezentaci školy a vzhledem k tomu, že mohou startovat i za rok doufám, že se můžeme těšit na jejich výkony i v příštím roce.

Petr Opekar, vedoucí družstva

Republikové kolo 2023 Karviná SŠTaS

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *