Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Děvčata bronzová na Republikovém finále v přespolním běhu

Děvčata bronzová na Republikovém finále v přespolním běhu

Vytvořeno: -

V úterý 25.10. proběhlo v areálu Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou Republikové finále v přespolním běhu základních a středních škol. Do finále se probojovala také naše děvčata.

Tým ve složení Iva Gieselová, Terezie Venoušová, Ema Berková, Sára Sikorová, Anna Sýkorová a Karla Rendová po skvělém výkonu vybojoval krásnou bronzovou medaili.

Lepší byly jen dívky z gymnázia Liberec a Trutnov.

Výborně trať dlouhou 3 km zvládla Iva Gieselová. Jako favoritka soutěže (je totiž nejlepší běžkyní v ČR v kategorii juniorek na dráze, v hale a do kopců) se krátce po startu ujala vedení a to až do cíle nepustila Doběhla s náskokem dvanácti vteřin na prvním místě.

Výborně si na trati vedla také Terezie Venoušová, která se v cíli objevila na jedenáctém místě. Těsně za ní na místě čtrnáctém doběhla Ema Berková. Důležitou součástí byla v tomto závodě Anička Sýkorová, jejíž 35.místo zajistilo týmu bronz (do soutěže se započítávají 4 závodnice).Tentokrát trať tolik neseděla Sáře Sikorové (na rozdíl od krajského kola, kde se počítala do soutěže), která doběhla na 50.místě. Stále se zlepšující Karla Rendová doběhla o jedno místo před Sárou na 49.místě. Celkem so soutěže zasáhlo 78 závodnic.

Gratulujeme dívkám k dalšímu skvělému sportovnímu úspěchu.

Tomáš Vykydal

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *