Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Překvapivé vítězství „silaček“ a jejich postup do republikového finále!!!

Překvapivé vítězství „silaček“ a jejich postup do republikového finále!!!

Vytvořeno: -

Ve středu 15.3.2023 komise Tv uspořádala v naší hale krajské finále soutěže v silovém čtyřboji dívek a chlapců.

V letošním roce se nám podařilo obnovit tradici a sestavit po vítězství v okresních kolech týmy, konkurující těm nejlepším silákům (silačkám) v Olomouckém kraji.

V kategorii chlapců však již před samotnou soutěží jedna špatná zpráva stíhala druhou a bohužel se základ družstva (ze zdravotních důvodů) rozpadl před očima. Malou náplastí je krásné 5. místo Daniela Slavíka (3.A) v kategorii jednotlivců, které vládli borci ze SPŠS Lipník N. Bečvou, kteří soutěž naprosto opanovali a obsadili první čtyři místa. Naši borci se museli nakonec spokojit pouze s bramborovou medailí.

V kategorii děvčat se nám podařilo sestavit dokonce i konkurence schopný „B“ tým, který dokázal získat tolik bodů, které by běžně stačily i na medaili…. Jenže konkurence, která přijela do Šumperka, nechtěla dát svoji kůži zadarmo a od rozcvičování ukazovala, že to s medailemi myslí vážně. „Papírově “ jsme se měli poprat o třetí místo, ale děvčata v domácím prostředí zjevně chtěla víc a snad kromě hodu plným míčem si s konkurencí poradila, udržela silné nervy a vybojovala cenné vítezství, na které soupeřky (dle jejich reakcí) nebyly úplně připraveny.

Vítězství o 40bodů nás záhy zařadilo mezi republikovou špičku v této soutěži a můžeme se těšit na republikové finále, které se koná v Karviné 30. – 31. 3. 2023. Věřím, že se ještě během času, který nám do RF zbývá, ještě děvčata pokusí zlepšit svoje „slabší“ disciplíny a přivezeme domů nějaké překvapení.

V kategorii jednotlivkyň si stříbrnou medaili odnáší Marie Štoplová (2.A), bramborovou Emma Suchanová (1.A), 7. místo Adéla Osladilová (G7) a desáté Karolína Juránková (G6). Právě tato sestava děvčat bude naši školu reprezentovat na RF v Karviné.

Chtěl bych poděkovat i kolegům p. Opekarové, p. Poláškovi, p. Vykydalovi, kteří se podíleli na soutěži nejen jako pořadatelé, ale především  rozhodčí a od všech zúčastněných sklidili za svůj výkon zaslouženou chválu.

Děkuji samozřejmě všem závodníkům (i technické četě) za skvělou reprezentaci našeho gymnázia, protože krajská finále naše škola nepořádá každý den.

Petr Opekar

 

 

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *