Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » AlBeMaPa ve velkém finále

AlBeMaPa ve velkém finále

Vytvořeno: -

Každoročně, již od jara 2011, se několik stovek dětí z celé české republiky a Slovenska účastní Brněnské logické hry, zkráceně Brlohu. Jedná se o směs nejrůznějších hádanek, šifer a hlavolamů. Spousta úloh je postavena na všeobecných znalostech, informacích z internetu a na logice a přemýšlení.

Soutěž je určena pro nejvýše čtyřčlenné týmy tvořené žáky základních škol a žáky odpovídajících ročníků nižších gymnázií. Jelikož probíhá výhradně přes internet, situace vzniklá okolo koronaviru a přechod na distanční výuku nijak neohrozil její konání.

V letošním ročníku se týmu naší školy s názvem AlBeMaPa ve složení Pavla Šimová, Bára Přichystalová, Alena Kubíčková a Markéta Nedomová (všechny G. 4) podařilo dosáhnout historicky nejlepšího výsledku – hladkým postupem přes tři kola semifinále a vynikajícím výsledkem v malém finále si děvčata vybojovala účast přímo ve velkém finále, které je určeno pouze pro 7 nejlepších týmů z celé republiky. Zde se náš tým rozhodně neztratil a obsadil ve své kategorii vynikající 5. místo.

K dosaženému vynikajícímu výsledku gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy. Odměnou děvčata obdržela od organizátorů soutěže trička s logem hry a drobné ceny.

Doufáme, že tento výsledek bude povzbuzením i pro další žáky, kteří se zapojí do příštího ročníku a třeba se jim podaří navázat na výborné výsledky děvčat. Přikládáme komentář samotných řešitelek:

  T. G. Masaryk kdysi řekl, že dobrý výsledek může přijít jen po práci, co nás baví.. A to jen potvrzuje fakt, že jedinou věcí, kterou k výhře v jakékoliv soutěži potřebujete, je zápal, vášeň… prostě pocit, že vás to baví. Bez těchto věcí bychom se nikdy do posledního kola nedostaly… Samozřejmě nějaký fanatik by mohl namítnout, že to co potřebujete je snaha, usilovná práce, soustředění, rozum…. Ano to všechno je pravda, jenže když vás to baví, ty věci přijdou samy…. K tomu, abychom se dostali do finále, byla potřeba snaha i soustředění, usilovná práce i rozum, jenže ty by nikdy nepřišli bez pocitu radosti, štěstí a nadšení, který se dostavil každé pondělní ráno, kdy mělo být zveřejněno další kolo Brlohu….

 Dík všem, kteří jste nás podporovali, nic z toho by nevyšlo bez vás…

Tým Brlohu

Komentáře

  1. Eva Pálka napsal:

    😊😊😊

    Alenko, Bellissima, Markétko, Pavlínko = úžasné! Chválím, blahopřeji, závidím Vám Vaše hlavičky!

    AveevA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *