Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Dílčí úspěchy v Matematické olympiádě

Dílčí úspěchy v Matematické olympiádě

Vytvořeno: -

Přestože výuka probíhá výhradně distanční formou, někteří žáci se nadále věnují svým oblíbeným předmětům i nad rámec svých povinností a účastní se různých soutěží.

V lednu se již tradičně konala školní a okresní kola Matematické olympiády v různých kategoriích. V letošním školním roce se jejich organizace poněkud liší, neboť jednotlivá kola probíhají výhradně distanční formou.

V kategorii A, která je určena žákům 3. a 4. ročníků, nás výborně reprezentovala Martina Brokešová, která se hladce dostala přes domácí i školní kolo a postoupila do kola krajského, které se konalo v polovině ledna. Na výsledek zatím stále čekáme.

V kategorii B, která je určena žákům 2. ročníků, nás ve školním kole reprezentovali hned 2 žáci – Aleš Janderka a Lenka Šimová, která v tomto kole neztratila ani jeden bod a hladce tak postoupila do kola krajského, které se bude konat 30. března.

Dále proběhlo okresní kolo kategorie Z9, které je určeno žákům 9. tříd a jim odpovídajícím ročníkům nižších gymnázií. Zde nás výborně reprezentovala žákyně G. 4 Pavla Šimová, která v okresním kole obsadila úžasné 1. místo a zajistila si tak postup do kola krajského, které se bud konat v polovině března.

Všechny účastníky moc chválíme za jejich aktivitu a děkujeme jim za výbornou reprezentaci naší školy!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *