Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Tři týdny ve Francii – studentský Erasmus

Tři týdny ve Francii – studentský Erasmus

Vytvořeno: -

V polovině ledna začalo velké dobrodružství dvou studentek čtvrtých ročníků – Kateřiny Kuklové (G8) a Nikol Horčičkové (4.A). Jako první z naší školy se vydaly na třítýdenní indivuduální studijní pobyt do Francie, konkrétně do městečka Montaigu, nedaleko Nantes. A protože nejlepší je hodnotit akci pohledem účastníků, přikládám krátký text od Nikol:

„Budou tomu už dva týdny co jsme přiletěly z Francie. A já nemůžu přestat myslet na ty krásné tři týdny, které jsme tam prožily.

Náš studijní pobyt začal 14. ledna, odletem z Vídně. Na letišti v Nantes ve Francii už na nás čekala naše francouzská rodina. Přivítala nás příjemná, přátelská atmosféra a s rodinou jsem se okamžitě cítila moc dobře.

Po nástupu do školy, ve městečku Montaigu, ve kterém jsem bydlela, se mi ukázal úplně jiný svět. Absolvovaly jsme klasickou školní výuku, chodily na všechny předměty a pomalu si zvykaly na rozdílný systém. Zprvu to nebylo úplně snadné, školní dny byly dlouhé a náročné, ale i tak měly něco do sebe a po pár dnech se z nich stala rutina. Ve škole jsme trávily hodně času a někdy nepříjemné čekání nebo únavu, nám pomohli překonat naši noví spolužáci. 

O víkendech jsem trávila čas s rodinou, brali mě na různé výlety a snažili se mi ukázat co nejvíc nových míst. Díky nim jsem poznala kus Francie, zase z jiného pohledu. 

Ty tři neskutečné týdny utekly závratnou rychlostí a myslím, že na ně budu vzpomínat už navždy, vnitřně mě obohatily a francouzská rodina mi přirostla k srdci. Byla to pro mě obrovská zkušenost a každému bych přála alespoň jednou, něco takového vyzkoušet, protože právě tohle otevírá a obohacuje duši.

Chtěla bych moc poděkovat paní Zikové, za realizaci celého pobytu a možnost něco takového zažít.“

Nikol Horčičková, 4.A

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *