Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Úspěšné okresní kolo v přespolním běhu

Úspěšné okresní kolo v přespolním běhu

Vytvořeno: -

V úterý 26.9. proběhlo za pěkného počasí okresní kolo v přespolním běhu. Soutěžili čtyř až šestičlenná družstva. Pořadí jednotlivců se v cíli sčítá. Mladší kategorie si účast musely vybojovat v okrskovém kole. To se uskutečnilo na Tyršově stadionu o týden dříve. Naši závodníci NG ve všech kategoriích zvítězili a postoupili.

Také v okresním kole naše děvčata ovládla všechny kategorie a zvítězila. Vybojovala si tak postup do krajského kola, které se uskuteční v Jeseníku.

Dívky III: G1-Valerie Kubíčková, Saša Berková, Eliška Kopecká, Viktorie Dokoupilová a G2-Eva Pavelková, Dívky IV: G3-Berenika Rýznarová, Ema Smoluchová, Denisa Makešová, Ema Janů, Barbora Smékalová, Veronika Kopecká, Dívky V: Ema Berková-G6, Terezie Venoušová-G8, Sára Sikorová-3.A, Anna Sýkorová-2.A, Ema Kotzmannová-3.C

Klukům unikl postup jen o kousek, když obě naše družstva obsadila 2.místo.

Hoši III.: G2-Marek Zika, Jindra Macek, Tomáš Pospíšil, Jarda Matůšů, G1-Lukáš Smýkal, Hoši V.: Jan Minář-3.B, Jan Šperlich-G8, Filip Vyskočil-G7, Tomáš Kucharčuk-3.A, Jakub Doležal-2.C, Adrian Skála 1.C

V okrskovém kole uspěli i naši kvartáni ( Černohous, Heiser, Škrabal, Balušík), kteří byli druzí, ale nemohli se okresního kola zúčastnit kvůli souběžné školní akci.

Všem běžkyním i běžcům děkuji za vzornou reprezentaci školy! Děvčatům budeme držet palce v krajském kole, které bude 12.10..