Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Naši žáci zářili v Náboji Junior

Naši žáci zářili v Náboji Junior

Vytvořeno: -

V pátek 25. listopadu se vydala osmice žáků nižšího gymnázia do Olomouce reprezentovat naši školu v soutěži Náboj Junior. Jedná se o mezinárodní soutěž v matematice a fyzice, v níž se snaží čtyřčlenné týmy vyřešit v daném časovém limitu co nejvíce úloh podporujících zejména inovativní a logické myšlení.  Kromě žáků z České a Slovenské republiky se soutěže zúčastnili také týmy z Belgie, Francie, Nizozemí, Polska, Chorvatska a Španělska.

Čtveřice z G. 4 ve složení Jan Paloncý, Rostislav Klučka, Tomáš Re a Michal Uhrák nenašla v rámci Olomouckého kraje přemožitele a umístila se na úžasném 1. místě. Jejich výkon stačil na krásné 14. místo v rámci celé České republiky a na celkové 27. místo v mezinárodním srovnání.

Velkou pochvalu si zaslouží i náš druhý tým ve složení Lucie Nimmrichterová, Emma Rosáková, Sofie Jendrolová (všechny z G. 2) a Martina Pospíchalová (G. 3), který v soutěži příjemně překvapil i samotné organizátory. Děvčata jela na soutěž především sbírat zkušenosti, ale dokázala plně konkurovat i žákům o dva roky starším a rozhodně se v silné konkurenci neztratila. Jejich pěkný výsledek je velkým příslibem do příštích let.

Za celou komisi matematiky i fyziky žákům gratuluji k úžasným výsledkům a děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Gabriela Zatloukalová

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *