Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Super, bomba, pecka – vítězství v celostátním kole soutěže YPEF – Young People in European Forests

Super, bomba, pecka – vítězství v celostátním kole soutěže YPEF – Young People in European Forests

Vytvořeno: -

V Kostelci nad Černými lesy se uskutečnilo celostátní finále soutěže tříčlenných týmů Young People in European Forests – YPEF. Naše družstvo kvintánů – Pavla Šimová, Alena Kubíčková a Filip Vyskočil se sem probojovalo poté, co porazilo v oblastním kole horké favority z Lesnické školy Hranice.

Náplní soutěže jsou znalosti biologie (fauny i flóry), lesnictví, myslivosti, zemědělství atd.. V celostátním kole je písemný test v angličtině, předem připravená prezentace v angličtině na dané téma ( letos to bylo „Wood as a renewable material of the future“) a druhý den v místním arboretu poznávání rostlin, živočichů, dřeva, lesnických pomůcek a techniky – naštěstí už v češtině.

Nejobtížnější je vždy poznat různé druhy dřeva opracované asi jako parkety (většina z vás by pravděpodobně nepoznala rozdíl mezi lípou, jasanem, habrem, bukem, ořechem, švestkou, modřínem, dubem, akátem atd.). Víte, co je: lakatoš, hubertka, pyjová kost, črták, spárky, raznice, motykosekera? Změřili byste pomocí přístrojů výšku stromu, průměr, objem dřeva v lese? 🙂

Naši tohle všechno zvládli nejlépe a ZVÍTĚZILI! Gratulujeme!

Obrovskou smůlou je, že mezinárodní kolo se letos mělo konat na Ukrajině. Do soutěže jsou zapojeny lesnické instituce a nevládní organizace z : ČR, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska a Slovinska.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *