Přejdi na obsah
Gymspk » 2_Slideshow » Výuka v dubnu

Výuka v dubnu

Vytvořeno: -

Po velikonočním volnu pokračuje celá škola ve výuce opět v distanční podobě. Na Gymnáziu, Šumperk se prozatím na charakteru výuky nic nemění. Škola je uzavřena pro všechny třídy, výuka probíhá distančně za dodržování platného rozvrhu a všech pravidel a postupů, na které jsou žáci zvyklí již z ledna až března.
Školní jídelna opět vaří v režimu platném jako v únoru, žáci mají možnost odebírat stravu po předchozí objednávce do jídlonosičů.

Podle prohlášení odpovědných osob v médiích se jeví jako pravděpodobný scénář to, že po skončení uzávěry zahájí prezenční výuku jen žáci nižšího gymnázia – rotačně, zřejmě ve třetí dekádě dubna. Zatím není jasný návrat maturitního ročníku (4.ABC a G.8).
Pokud začne pro některé třídy prezenční výuky, žáci budou testovaní 2 krát týdně na Covid, účast na výuce bude podmíněna negativním testem. Učitelé se budou také testovat a současně bude dokončeno jejich očkování proti koronaviru. Organizaci docházky a testování i termín zahájení prezenční výuky vedení školy zpracuje a žákům i rodičům sdělí prostřednictvím školní mailové pošty. Podrobnosti upřesníme poté, co se o dalším postupu ze strany ministerstev dozvíme více.

Ve výuce maturitních tříd bude konána intenzivní příprava žáků v předmětech, z nichž žák maturuje.
K maturitě jsou připuštěni všichni žáci, kteří prospěli ze všech povinných předmětů v prvním pololetí.

Případné dotazy k ukončování studia žáci nechť adresují přímo ředitelství školy.

Milan Maceček

Článek publikován:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *