Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Atletky našeho gymnázia ovládly republikové finále v atletice

Atletky našeho gymnázia ovládly republikové finále v atletice

Vytvořeno: -

Ve středu 5. října proběhl v Břeclavi jubilejní 40. ročník Středoškolského atletického poháru. Do republikového finále se z krajského kola probojoval také tým děvčat našeho gymnázia. Atletům a atletkám přálo počasí, a tak byla k vidění řada zajímavých výkonů a strhujících soubojů.

Jako obhájkyně loňského poháru vstupovaly do finále atletky z Gymnázia Šumperk. Favoritkami byly i letos, když v rámci krajských kol posbíraly nejvyšší bodový součet. Ten ještě výrazně navýšily i v konkurenci nejlepších týmů z celé republiky, když jasně dominovaly se ziskem 9819 bodů a po roce se opět radovaly z celkového primátu. Potvrdily tak, že v posledních letech jsou nejúspěšnějším účastníkem SAP, když téměř každoročně nechybí na stupních vítězů.

Ve skoku vysokém se představila Marie Štoplová a Klára Dobešová. Obě předvedly parádní výkony a obsadily čtvrté, respektive sedmé místo za výkon 158cm a 154cm. Stejné složení měl skok daleký. Zde se děvčata vypjala k vynikajícím skokům a obsadila čtvrté a páté místo. Marie dolétla do vzdálenosti 524cm, Klářin nejdelší pokus byl jen o centimetr kratší.

Poslední technickou disciplínou finále byl vrh koulí. Zde se na start postavila zkušená Michaela Mazáková a díky jednomu z nejlepších vrhů sezóny (11.15m) obsadila celkové osmé místo. Nováčkem v sestavě byla neatletka (myšleno tak, že atletiku netrénuje) Eliška Aplová. Její nejdelší vrh měřil 8.58m, což stačilo až na 27. místo, ale její bodový přínos byl pro tým velice důležitý.

Na nejkratší běžeckou trať, 60m, nastoupila Martina Vepřeková a Ema Kohoutková. Obě studentky prvního ročníku. Martina si s tratí poradila na výbornou, když časem 8.02s skončila na děleném prvním místě. Také výkon (8.22s) Emy byl velmi hodnotný a zařadil ji na celkové sedmé místo.

Pojistkou na 60m byla Sára Sikorová, která zopakovala solidní výkon z krajského kola časem 8.59s. V bězích se však do celkového součtu započítávají pouze nejlepší dva výkony týmu. Nicméně roli náhradnice splnila Sára na výbornou. Obě prvně jmenovaná děvčata se spolu s Emou Berkou postavila na start disciplíny 200m. Tentokrát nebodovala za výkon 27.34s a celkové jedenácté místo Ema Kohoutková. Body týmu přinesla Ema Berková výborným časem 26.54s (páté místo) a také Martina Vepřeková nový osobním rekordem 26.76s (šesté místo).

Na nejdelší trati (800m) nás reprezentovala Iva Gieselová a Ema Berková. Obě zaslouží absolutní pochvalu nejen za předvedené výkony (Ema čtvrtá za 2:18.65s, Iva pátá za 2:19.36s), ale také za maximální nasazení. Ema hodinu po doběhu osmistovky zvládla doběhnout pátá na dvoustovku, Iva přicestovala z Vysokých Tater, aby pomohla svému týmu k vítězství.

Dominancí pak skončila závěrečná štafeta na 4x200m. Náš tým ve složení Dobešová, Berková, Vepřeková a Štoplová jasně zvítězil časem 1:44.63s o téměř čtyři vteřiny nad druhou štafetou z Gymnázia Příbram.

Absolutní senzací je pak počet nasbíraných bodů. Součet 9819 bodů je rekordním součtem v historii novodobých Středoškolských pohárů. Navíc naše děvčata nadělila druhému týmu z Gymnázia Třebíč téměř 800 bodů což je v této soutěži „ranec“.

Velká pochvala patří všem členkám finálového týmu, ale také dalším studentkám, které se zúčastnily okresního, nebo krajského kola. Poděkování patří také tělocvikářům naší školy, protože mnohdy objevily atletické talenty a tím přispěli k vytvoření velmi silného týmu. Za doprovod a koučink děkuji Lence Vavříkové a Květiku Vykydalovi.

Tomáš Vykydal

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *