Gymnázium Šumperk » Slideshow » Atletky páté na republikovém finále v atletice

Atletky páté na republikovém finále v atletice

Vytvořeno: -

KRAJSKÉ FINÁLE (Olomouc)

Výběr atleticky nadaných studentů a studentek našeho Gymnázia se vydal ve středu 27.9. na krajské kolo Středoškolského atletického poháru do Olomouce. Výprava byla nadmíru úspěšná, neboť si oba týmy přivezly medaili.

Dívky krajské kolo ovládly a s celkovým bodovým součtem 8859 bodů předčily druhé v pořadí, družstvo Gymnázia Jakuba Škody Přerov, o více než 300 bodů. Díky vítězství se zároveň nominovaly do republikového finále. Na 60m nastoupila Marie Štoplová (2. místo, 8.09s), Martina Vepřeková (3. místo, 8.14s) a Ema Kohoutková (6. místo, 8.36s). Na hladké dvoustovce bodovala opět Marie Štoplová (2. místo, 26.12s) a Ema Berková (7. místo, 27.80s). Ema Berková dále ovládla běh na 800m, když časem 2:21.07s zvítězila. Terezie Venoušová obsadila třetí místo (2:31.08s) a Anička Sýkorová místo deváté (2:36.37s). Ve skoku dalekém se na šestém místě umístila Sára Sikorová (468cm), desátá pak skončila Jana Drásalová (452cm) a jedenáctá skončila Štěpánka Kochwasserová (444cm). Karolína Juránková přeskočila laťku ve výšce 144cm (5. místo), Jana Drásalová zdolala 132cm (17. místo). Ve vrhu koulí skončila čtvrtá Míša Mazáková (10.18m) a šestá Ema Suchanová (9.84m). Štafeta na 4x200m ve složení Štoplová, Vepřeková, Berková a Kohoutková zvítězila v čase 1:45.24s.

Hoši obsadili na krajském finále třetí pozici za týmem z Gymnázia J. Škody Přerov a za SŠS z Olomouce.

Dohromady posbírali 8183 bodů. V nejkratším sprintu doběhl Lukáš Minář čtvrtý (7.47s), Lukáš Karger jedenáctý (7.66s) a Vilém Tomášek dvanáctý (7.72s). V běhu na 400m se umístil Vilém Tomášek osmý (55.64s), Matyáš Kacbunda jedenáctý (56.44s) a Jan Minář dvanáctý (56.58s). Na nejdelší trati se nejlépe zadařilo sedmému Janu Minářovi (4:36.60s),  jedenáctý doběhl Patrik Štábl (4:41.88s) a osmnáctý Tomáš Kucharčuk (4:59.86s). Lukáš Karger skočil do dálky 576cm a bylo z toho šesté místo. Martin Pupík byl za 549cm desátý. Ve skoku do výšky skočil Martin Pupík a David Skýva 164cm a oba skončili na děleném desátém místě. Pětikilovou kouli nejdál vrhnul z našeho týmu Lukáš Minář (5. místo – 11.69m). Petr Opluštil pak skončil na sedmém místě za výkon 11.19m. V závěrečné štafetě na 4x200m se borci ve složení Karger, Tomášek, Minář J. a Minář L. umístili na pátém místě.

REPUBLIKOVÉ FINÁLE (Břeclav)

Ve středu 11. října se devět atletek vydalo bojovat na republikové finále SAP na jih Moravy. Tým ve složení Ema Berková, Bára Švejkovská, Ema Kohoutková, Emma Suchanová, Michaela Mazáková, Anna Sýkorová, Marie Štoplová, Sára Matochová a Štěpánka Kochwasserová nasbíral celkových 8713 bodů, což stačilo na krásné páté místo z celkových sedmnácti účastníků.

Ve sprintu na 60m nastoupila Marie Štoplová (3. místo – 8.04s), Ema Kohoutková (18. místo – 8.36s) a Barbora Švejkovská (41. místo – 9.16s), na dvoustovce pak dvojice Ema Berková (17. místo za 27.39s) a Ema Kohoutková (27. místo za 28.10s). Osmistovku nejlépe zvládla Ema Berková, která skončila celkově druhá ve vynikajícím čase 2:17.34s. Anna Sýkorová si časem 2:34.40s doběhla pro celkové osmnácté místo. Ve skoku do dálky se umístila Marie Štoplová na pátém místě (524cm) a Šěpánka Kochwasserová na místě třicátém (434cm). Štěpánka dále soutěžila ve skoku do výšky, kde si výkonem 136cm zajistila 26. místo, Sára Matochová brala za 132cm místo dvacáté osmé. Míša Mazáková vrhla tříkilovou koulí do vzdálenosti 10.73m a skončila třináctá, Emma Suchanová pak za výkon 10.15m šestnáctá. Štafeta ve složení Štoplová, Suchanová, Kohoutková a Berková obsadila časem 1:48.41 celkové osmé místo.