Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Silačky zlaté v krajském kole, ale medaile v RF budou viset hodně vysoko!!!

Silačky zlaté v krajském kole, ale medaile v RF budou viset hodně vysoko!!!

Vytvořeno: -

Ve středu 21.2.2024 jsme již po dvanácté za sebou uspořádali v naší hale krajské finále soutěže v silovém čtyřboji dívek a chlapců.

V kategorii chlapců naše družstvo získalo bronzové medaile za pěkných 616 b. a to je velmi solidní výsledek. Bohužel v obrovské republikové konkurenci to na postup do národního kola letos stačit nebude. Družstvo ve složení David Skýva (3.B), Tomáš Horák (G6), Kryštof Bíza (2.A) a zkušený Daniel Slavík (4.A) ukázalo, že i naše škola má v této soutěži nemalý potenciál. Soutěž chlapců však zcela ovládli borci ze SPŠS Lipník N. Bečvou, kteří dokázali získat 842,5 b. a s velkou jistotou budou bojovat o zlaté republikové medaile a možná překonají i řadu letitých rekordů. Na druhém místě skončilo družstvo Gymnázia J. Škody Přerov, které získalo úctyhodných 753 b.

V kategorii děvčat se nám podařilo sestavit dokonce i konkurence schopný „B“ tým, který dokázal získat tolik bodů, které by běžně stačily i na medaili…. Jenže konkurence, která přijela do Šumperka, nechtěla dát svoji kůži zadarmo a od rozcvičování ukazovala, že to s medailemi myslí vážně. „B“ tým reprezentovala děvčata z 2.C Barbora Švejkovská, Nella Hamalová a Adéla Jílovcová a obsadila celkové šesté místo.

Za „A“ týmu nastoupila děvčata, která v loňském roce dosáhla na bronzové republikové medaile. Vzhledem k tomu, že bojovala více s pauzami po zdravotních výpadcích v tréninku než se soupeřkami, nás vítězství o 20bodů záhy zařadilo mezi českou špičku v této soutěži a se ziskem krásných 705 b.se můžeme těšit na RF, které se koná v Karviné 21. – 22. 3. 2024.

Druhé místo obsadila děvčata z Gymnázia J. Škody Přerov se ziskem 683 b. a na třetím velké překvapení reprezentantky SOŠ Šumperk, které nasbíraly 664 b.

Věřím, že se během času, který nám do RF zbývá, ještě děvčata pokusí doléčit, zlepšit svoje „slabší“ disciplíny a přivezeme domů třeba i nějaké překvapení.

V kategorii jednotlivkyň si bramborovou medaili odnáší Marie Štoplová (3.A), vítězka trojskoku, páté místo Adéla Osladilová (G8), sedmé místo Emma Suchanová (2.A), třinácté Karolína Juránková (G7). Právě tato sestava děvčat bude naši školu reprezentovat na RF v Karviné.

Chtěl bych poděkovat i kolegům p. Veronice Opekarové, p. Milanu Poláškovi, kteří se podíleli na soutěži nejen jako pořadatelé, ale především rozhodčí a od všech zúčastněných sklidili za svůj výkon zaslouženou chválu.

Děkuji samozřejmě všem závodníkům (i technické četě) za skvělou reprezentaci našeho gymnázia, protože krajská finále naše škola nepořádá každý den.

Za pořadatele Petr Opekar

Krajské kolo – silový čtyřboj 2024 dívky

Krajské kolo – silový čtyřboj chlapci 2024

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *