Přejdi na obsah

Kalendárium

10. 2. 2010

Ve škole proběhla cestopisná přednáška dvou absolventů školy, kteří zdolali slavnou poutní trasu do Santiago de Compostela tak, že ji celou běželi. Zdeněk Štěpánek a Pavel Paloncý zvládli trasu dlouhou 850 kilometrů za deset dní, takže rozhodně bylo o čem povídat.

24. 3. 2010

Máme nejlepší středoškolskou němčinářku v republice! Zuzana Bambušková zvítězila v pražském národním kole soutěže v německé konverzaci.

25. 3. 2010

85 žáků nižšího gymnázia ve dvou autobusech vyrazilo na operu do Brna! V Janáčkově divadle si vychutnali představení Prodaná nevěsta. Díky titulkům nad jevištěm všichni vnímali podstatu zpěvu, všem se líbily příjemné kulisy a úsměvné momenty. Ochutnávka opery se podařila.

26. 3. 2010

Proběhla beseda s panem Tomášem Graumannem, brněnským Židem, který je jedním z 669 dětí zachráněných sirem Nicholasem Wintonem před jistou smrtí v koncentračních táborech.

27. 3. 2010

Cenu města Šumperk za rok 2009 získalo družstvo dívek Gymnázia Šumperk a Lucie Domská. Město tak ocenilo vynikající sportovní úspěchy týmu, který v průběhu jediného roku získal 4 mistrovské středoškolské tituly v gymnastice, silovém čtyřboji, šplhu a atletice. Jádrem týmu byly Dominika Harásková, Kateřina Skopalová, Jana Truksová a Pavlína Sopperová (každá 2 a více titulů). Lucie Domská vybojovala 8. místo v běhu na 100 m na Světové Gymnaziádě.

31. 3. 2010

Naposledy se konala partie v simultánně hraném šachu s René Frnkou, výtečným šachistou, do roku 2008 vyučujícím na gymnáziu angličtinu. Jako obvykle to skončilo debaklem studentů, tentokrát se skóre 10:0. Výsledky typu 22:0, 16:0 či 14:0 byly i v minulých letech zcela běžné. Malou výjimkou byl snad předešlý ročník, kdy to skončilo bez nuly u studentů v poměru 23:3. Šachový kroužek je aktivní a pravidelně reprezentuje školu.

11. 4. 2010

Série vynikajících sportovních výkonů gymnazistů nekončí! V republikovém finále ve sportovní gymnastice v Liberci zvítězily dokonce obě reprezentace – dívčí a chlapecká! O týden později družstva děvčat i hochů drtivě porazila své republikové konkurenty ve finále silového čtyřboje Poháru AŠSK, které se konalo v naší gymnaziální tělocvičně.

26. 4. 2010

Jako jediná škola v šumperském okrese se gymnázium zapojilo do 1. ročníku Studentských voleb, celostátního vzdělávacího projektu společnosti Člověk v tísni. Voleb „nanečisto“ před parlamentními volbami se zúčastnilo 310 žáků, tedy 50,8% oprávněných voličů (tj. nad 15 let včetně). Od té doby se škola projektu účastní pravidelně.

15. 7. 2010

Startuje velká rekonstrukce školy. V rámci zateplení celé budovy jsou během léta vyměněna všechna okna a vnější dveře (kromě historického hlavního vchodu), gymnázium získalo i kompletně nové opláštění. A při té příležitosti také (staro)novou barvu fasády. Škola vstoupila do 91. roku své existence v novém kabátu a s velkým G na boku.

12. 10. 2010

9404 bodů! Takovou hodnotu má nový rekord soutěže Středoškolský atletický Corny pohár, kterého při své obhajobě vítězství dosáhly dívky z šumperského gymnázia. Celostátní finále v Břeclavi děvčata vyhrála s nebývalým náskokem a oslavila další vynikající úspěch.

1. 3. 2011

Ředitelem školy byl jmenován Mgr. Milan Maceček. Ve funkci vystřídal Mgr. Vladimíra Vlčka, který odešel do důchodu.

23. 3. 2011

Splnil se dlouhodobý sen mnoha studentů – cyklistů. Od toho dne bylo oficiálně umožněno odkládat kola na školním dvoře do nově nainstalovaných stojanů, čehož začali mnozí obratem využívat. Skončilo tím také věčné přimykání kol k plotu u studentského vchodu.